Gevalia-Striken 2019-20

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Gevalia-Striken 2019-20

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Gevalia-Striken 2019-20:

  Namn Klubb Start
1. Alex Joki BK Amiki Torsdagen den 2 januari 19:00
2. Alex Karvonen BC Cobbers Söndagen den 29 december 10:00
3. Alexander Farén Edsbyns BK Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
4. Alexander Fredriksson Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
5. Alfred Odbert BK Glam Söndagen den 5 januari 16:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
6. Anders Landström BK 66 Torsdagen den 2 januari 19:00
7. Anders Larsen BK Skinnarna Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
8. Andreas Bengtsson BC Cobbers Söndagen den 29 december 10:00
9. Andreas Holm BK Ax Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
10. Ann-Katrin Sjöberg Gävle KK Lördagen den 4 januari 10:00
11. Annika Grönvall BK Mistral Lördagen den 21 december 10:00
12. Benny Skogsberg Delta 72 Lördagen den 14 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
13. Benny Öberg Gävle KK Lördagen den 14 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
14. Bert Andersson BK Runan Söndagen den 5 januari 16:00
15. Bo Karlsson Bodin BK Runan Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
16. Camilla Johansson Delta 72 Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
17. Carina Selvén Täby BwK Lördagen den 4 januari 13:00
18. Carmelo Jordá BK 66 Lördagen den 7 december 10:00
19. Clara Aneer BC Pegasus Lördagen den 14 december 10:00
20. Curt Eriksson Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
      Torsdagen den 12 december 19:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
21. Daniel Johansson Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
22. Daniel Pierrou Gävle KK Torsdagen den 19 december 19:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
23. Daniel Thoden Domnarvets BS Lördagen den 21 december 10:00
24. Daniel Wahlgren Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
      Torsdagen den 12 december 19:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
25. Dararat Chaiyatip BC Pegasus Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 21 december 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
26. Dennis Andersson BK Karma Lördagen den 14 december 10:00
27. Dennis Hellbergh Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
28. Emma Hellström Sandvikens AIK BK Torsdagen den 19 december 19:00
29. Erik Bäckström BK Granen Lördagen den 4 januari 10:00
30. Ewa Nyholm Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
      Söndagen den 29 december 10:00
31. Faruk Ohranovic Sundbybergs IK Lördagen den 14 december 10:00
32. Fredrik Andersson Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
33. Fredrik Ellingsson Delta 72 Torsdagen den 2 januari 19:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
34. Fredrik Lindegren Gävle KK Lördagen den 4 januari 13:00
35. Fredrik Nyström Stureby BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
36. Glenn Florens Karlslunds IF BF Söndagen den 5 januari 13:00
37. Gunnar Persson Warpen BK Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
38. Gustav Sundberg Gävle KK Söndagen den 5 januari 10:00
39. Göran Larsson Delta 72 Lördagen den 28 december 10:00
40. Göran Thoors BK Skinnarna Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
41. Hanna Hillman Sandvikens AIK BK Lördagen den 4 januari 13:00
42. Hans Bergman Sandvikens AIK BK Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
43. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK Söndagen den 5 januari 13:00
44. Helena Embretzén BK Elan Söndagen den 29 december 10:00
45. Helene Fischbach BK Prime Sthlm Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
46. Håkan Fridlund BK Trix Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
47. Håkan Larsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
      Söndagen den 29 december 10:00
48. Ingolf Lundevall BK Rättvik Lördagen den 7 december 10:00
49. Jan Selin Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
50. Jennie Sjöberg Gävle KK Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
51. Jens Millgård Gävle KK Torsdagen den 12 december 19:00
      Söndagen den 29 december 10:00
52. Jesper Nithagen BK Lejonen Lördagen den 21 december 10:00
53. Jessica Lindqvist Gävle KK Söndagen den 29 december 10:00
54. Joachim Hellström BC Pegasus Lördagen den 4 januari 10:00
55. Joakim Brandt BK Skinnarna Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
      Kvartsfinal Måndag 6 januari 12:30
56. Johan Almberg Zorrow Club Lördagen den 4 januari 13:00
57. Johan Andersson Sandvikens AIK BK Torsdagen den 12 december 19:00
      Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
58. Johan Berg BS Bockarna Lördagen den 21 december 10:00
59. Johan Fridlund BK Trix Söndagen den 5 januari 16:00
60. Johan Krusell BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
61. Johan Lindman BK Runan Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
62. Johanna Green BK 66 Lördagen den 7 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
63. Johanna Johansson BK Granen Lördagen den 28 december 13:00
64. Johannes Eliasson Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 14 december 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
65. Jonas Andersson BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
66. Jonas Augustinson Domnarvets BS Lördagen den 21 december 10:00
67. Jonas Östman BajenFans BF Lördagen den 4 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 10:00
68. Josefin Westerberg Sandvikens AIK BK Torsdagen den 2 januari 19:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
69. Jouko Kuusisto BK Trix Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
70. Jouni Kemppainen Edsbyns BK Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
      Kvartsfinal Måndag 6 januari 12:30
      Semifinal Måndag 6 januari 13:0
      Final Måndag 6 januari 13:25
71. Jussi Viitamäki BK Granen Lördagen den 4 januari 10:00
72. Katrin Fahlström Hammarby IF BF Söndagen den 29 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
73. Kenneth Karlsson Edsbyns BK Söndagen den 29 december 10:00
74. Kenneth Ovestad BK Runan Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
75. Kim Nordin BK Triss Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
76. Kjell Eriksson Gävle KK Torsdagen den 12 december 19:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
77. Kjell Viklund BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
78. Kjell Wikström BK Rättvik Lördagen den 7 december 10:00
79. Krister Broström BK Wege Söndagen den 5 januari 13:00
80. Krister Lindström Sandvikens IF Lördagen den 28 december 10:00
      Söndagen den 29 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
81. Kristina Johansson Sandvikens AIK BK Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
      Söndagen den 29 december 10:00
82. Lars Eklöf BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
83. Lars Lindbäck BK Glam Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
84. Lars Nordström BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
85. Lars-Göran Ericsson Delta 72 Lördagen den 14 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
86. Leif Sieurin IKW/Köping BK Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
87. Lennart Nyman BK Nobel Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
88. Leo Ornered Stureby BK Torsdagen den 2 januari 19:00
89. Linus Olsson BwK Ankaret Lördagen den 28 december 10:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
      Kvartsfinal Måndag 6 januari 12:30
      Semifinal Måndag 6 januari 13:0
90. Lukas Andersson BK Karma Lördagen den 14 december 10:00
91. Madeleine Larsson BK Trix Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
92. Madelene Blom BK Runan Söndagen den 5 januari 16:00
93. Magnus Andersson Sandvikens AIK BK Torsdagen den 12 december 19:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
94. Magnus Carlsson Delta 72 Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
95. Marcus Hallenberg Sandvikens AIK BK Lördagen den 4 januari 13:00
96. Margaretha Schöning Warpen BK Lördagen den 4 januari 10:00
97. Maria Arnöman Sandvikens AIK BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Söndagen den 29 december 10:00
98. Maria Nylund Warpen BK Lördagen den 4 januari 10:00
99. Mark Westphal BajenFans BF Lördagen den 4 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 10:00
100. Mathias Johansson Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
101. Mathias Kern BK Örnen Torsdagen den 2 januari 19:00
102. Mats Holm Sandvikens AIK BK Torsdagen den 19 december 19:00
      Söndagen den 29 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
103. Mattias Hellbergh Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
104. Mattias Persson Täby BwK Lördagen den 4 januari 13:00
105. Matts Juthagen BK 66 Lördagen den 4 januari 13:00
106. Michael Björkqvist Sandvikens AIK BK Lördagen den 21 december 10:00
      Söndagen den 29 december 10:00
107. Michael Sandin Delta 72 Lördagen den 4 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
108. Mikael Alfredsson BK Karma Lördagen den 4 januari 10:00
109. Mikael Berg BK Klossen Lördagen den 21 december 10:00
110. Mikael Hedqvist Domnarvets BS Lördagen den 4 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 10:00
111. Mikael Jansson Gävle KK Torsdagen den 19 december 19:00
      Lördagen den 21 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
112. Mikael Jernberg BK Skinnarna Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
113. Mikael Lundberg Delta 72 Lördagen den 4 januari 10:00
114. Mikael Olsson BwK Ankaret Lördagen den 28 december 10:00
115. Mikael Olsson BK Runan Söndagen den 5 januari 16:00
116. Mikael Smedberg Ludvika BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
117. Mikael Wahlbäck Sandvikens AIK BK Torsdagen den 2 januari 19:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
118. Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 14 december 10:00
119. Natalie Burman Sandvikens AIK BK Torsdagen den 2 januari 19:00
120. Nicklas Odbert BK Glam Söndagen den 5 januari 16:00
121. Niclas Matikainen Gävle KK Torsdagen den 19 december 19:00
122. Niclas Persson BK Rättvik Lördagen den 7 december 10:00
123. Nille Wiklander Sandvikens IF Söndagen den 29 december 10:00
124. Ola Carlson Delta 72 Söndagen den 29 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
125. Patrick Kelland Gävle KK Lördagen den 7 december 10:00
126. Patrik Fahlström BK Klossen Söndagen den 29 december 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
127. Per Andersson BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
128. Per Lindgren Sandvikens IF Torsdagen den 2 januari 19:00
129. Peter Claar BK Klossen Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
130. Petri Kuusisto BK Amiki Torsdagen den 19 december 19:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
      Kvartsfinal Måndag 6 januari 12:30
      Semifinal Måndag 6 januari 13:0
      Final Måndag 6 januari 13:25
131. Pär Krumlinde BK Karma Lördagen den 4 januari 10:00
132. Rasmus Samuelsson BK Örnen Lördagen den 21 december 10:00
133. Rasmus Sjöberg Domnarvets BS Lördagen den 4 januari 10:00
134. Rickard Attebring Stureby BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
135. Robert Finli BK Flash Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
136. Robin Liljeberg BK Karma Lördagen den 7 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
137. Robin Sundberg Stureby BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
138. Roger Terner Stureby BK Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
139. Samuel Thors BK Skinnarna Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
140. Sebastian Blomsten Delta 72 Torsdagen den 19 december 19:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
141. Sebastian Larsson Kuusisto BK Trix Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 13:00
142. Simon Palycha Stureby BK Torsdagen den 2 januari 19:00
143. Sofia Berg BK Klossen Lördagen den 21 december 10:00
144. Stig Larsson BK 66 Lördagen den 4 januari 13:00
145. Stig Lundberg Delta 72 Lördagen den 14 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 4 januari 10:00
146. Susanne Solölid BK Zenit Lördagen den 4 januari 13:00
147. Sven-Erik Hedman Delta 72 Lördagen den 14 december 10:00
      Lördagen den 28 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
148. Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
149. Teodor Samuelsson BK Örnen Lördagen den 21 december 10:00
150. Terese Jonsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 14 december 10:00
      Torsdagen den 19 december 19:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
151. Thomas Lindblad Gävle KK Lördagen den 21 december 10:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
152. Thomas Lindegren Gävle KK Lördagen den 28 december 13:00
      Torsdagen den 2 januari 19:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
      Finalkval Måndag 6 januari 10:00
153. Thomas Linder Gävle KK Lördagen den 4 januari 10:00
      Lördagen den 4 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
154. Tomas Hoffmar Delta 72 Lördagen den 21 december 10:00
155. Tomas Norgren Ludvika BK Torsdagen den 2 januari 19:00
156. Tony Bodin BK Runan Söndagen den 5 januari 10:00
      Söndagen den 5 januari 16:00
157. Torbjörn Olsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 28 december 10:00
158. Tord Sjöberg BK Rättvik Lördagen den 4 januari 13:00
159. Torleif Norrvik BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
160. Vesa Heinonen Norrtälje BwK Lördagen den 28 december 10:00
      Lördagen den 28 december 13:00
161. Viktor Matikainen Gävle KK Torsdagen den 19 december 19:00
162. William Forsberg BK 66 Lördagen den 28 december 13:00
163. Örjan Hedgren BK Skinnarna Söndagen den 5 januari 13:00
      Söndagen den 5 januari 16:00